Ładowanie...

Blog - Aktywny Rozwój

Dlaczego przepisywanie nie przynosi oczekiwanych rezultatów w nauce ortografii?

Przepisywanie trudnych słów ortograficznych, skupia się głównie na lewej półkuli mózgu, co znacznie ogranicza jego potencjał.
Dzieci często wykonują tę czynność mechanicznie, bez zastanawiania się nad tym, co właściwie piszą.
Jest to mało efektywny sposób nauki.

Badania nad mózgiem wykazują, że aktywowanie prawej półkuli, poprzez wyobraźnię, kolor, przestrzeń i rytm, znacznie zwiększa zdolność zapamiętywania. Dlatego właśnie warto szukać innych metod nauki ortografii, które będą bardziej kreatywne i angażujące.

W szkole często proponuje się dzieciom przepisywanie trudnych wyrazów do zeszytu, co niestety rzadko przynosi zamierzony efekt. Dzieci zaczynają kojarzyć naukę ortografii z nudą i zmęczeniem.

Nasz kompletny SYSTEM NAUCZANIA ORTOGRAFII MHP (Metoda Haków Pamięciowych) to innowacyjne podejście, które odmieni sposób, w jaki Twoje dziecko uczy się ortografii. Dzięki metodzie opartej na grach, hakach pamięciowych i skojarzeniach, nauka staje się bardziej efektywna i przyjemna.

Zapraszam cię do odkrycia naszego nowego zestawu startowego do nauki ortografii, który zawiera:

  • 3 lekcje z ortografii,
  • 3 lekcje z zasad pisowni,
  • Ćwiczenia poprawiające koncentrację i pamięć,
  • Lekcje wideo oraz interaktywne ćwiczenia.

Dzięki metodzie opartej na skojarzeniach, Twoje dziecko doświadczy nowego podejścia do nauki ortografii, które sprawi, że nauka stanie się ciekawa i wciągająca.

Kliknij w link i poznaj szczegóły:

Pakiet startowy z ortografii

Niech nauka stanie się czymś więcej niż tylko obowiązkiem szkolnym!